14 Aralık 2023, 00:49 tarihinde eklendi

Kasri arifan külliyesi

Kasri arifan külliyesi

Her sene binlerce ziyaretçinin gönül sultanı Gavsı Sani hazretleri ile bir araya geldiği Semerkand Kültür merkezi istanbul ili pendik ilçesine bağlı Tuzlaİstanbul'un en güneyinde yer alır. Coğrafi konum olarak kuzeyde yer alır

Nakşibendi Piri Gavsı Sani Hazretleri' nin her yıl düzenli olarak ziyaret verdiği ilçe'de bağlı bulunan müridler ile birlik de ilçe de tam bir bayram havası esmektedir. 24.04.2022 tarihi itibari ile birlikte tövbe alıp biat etmek isteyen binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor külliye'ye ulaşım Avrupa yakasın'dan gelecekler Marmaray' ın herhangi bir durağında binerek pendik durağunda inerek istasyonun ön cephesin de yer alan münibüs durakların da tuzla Akfırat ortanlı tepeören dolmuşuna binerek külliye'ye ulaşım sağlıyor Aynı şekilde Anadolu yakasın'dan metro ile pendik köprüsün'de inerek tuzla Akfırat ortanlı tepeören dolmuşuna binerek külliye'ye ulaşım sağlayabilir.

Avrupa yakasın'dan gelen ziyaretçilerin toplam ulaşım süresi 2 ile 2,5 saat arası değişmektedir. Şahsi araç ile ulaşım 1 saat sürmektedir örnek: Avcılar istikametin den Kasri Arifan 90 km tam 1 saat sürmektedir. Şahsi Aracı ile gelecek olanlar için Aşağıda konum bilgileri paylaşılmıştır.

Not:İlk defa gitmek isteyen ve tekrar tövbe tazelemek isteyenler

Tepeören, Eski Ankara Asfaltı Cd. No:136, 34959 Tuzla/İstanbul

Konum https://g.co/kgs/BH4KN4

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *