Bütün Ehl-i Sünnet tarikat Pirlerine ve mensuplarına saygı ve sevgisi olan, Kur'ân ve Sünnet'e sımsıkı bağlanmaya azmetmiş, elest bezminde verdiğimiz sözü unutmayan Müslümanlarız Biz Kimiz - Menzil Nakşibendi Tarikatı - Tasavvuf sohbetleri biz kimiz

Naksibendi.com.tr

Naksibendi.com.tr

İstatistikler
Toplam: 3701091
Aktif: 8
Bugün: 92
Dün: 958
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Naksibendi.com.tr

Biz Kimiz

Biz özüyle sözüyle Müslüman Türk Milletinin evladı, Alparslanların, Osman Gazilerin, Fatihlerin, Yavuzların evladıyız. Sizden biriyiz. Ehl-i Sünnet ve'l-Cemâat'ten ayrılmamayan; İtikatta İmam-ı Maturidi (r.a), amelde İmam-ı Azam Ebu Hanife (r.a) Hazretlerine, tasavvufta, tarikatta Eş Şeyh Es Seyyid Gavsı Sani (k.s) Hazretlerine bağlı kimliğe sahibiz. Bütün Ehl-i Sünnet tarikat Pirlerine ve mensuplarına saygı ve sevgisi olan, Kur'ân ve Sünnet'e sımsıkı bağlanmaya azmetmiş, elest bezminde verdiğimiz sözü unutmayan Müslümanlarız. Sayımızın az veya çok olması önemli değil; önemli olan niyet ihlâs ve samimiyettir. Cenab-ı Mevlâ buyuruyor: "Nice az topluluk vardır ki çok olanlara galiptirler." (Bakara Suresi 249)
    Âlemlere rahmet olarak gönderilmiş seçkin insan Rahmet Elçisi, Peygamber (s.a.v.) Efendimiz buyuruyor: "Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız müddetçe katiyen sapıklığa düşmezsiniz; bunlar Allah’ın kitabı Kur’ân Kerim ve benim Sünnetim'dir." (Muvatta, Kader/3)
   
Kusurları günahları affedici Rabbimiz'dir. Duamız bizleri muvaffak etmesi, imandan sonra dalâlete düşürmemesidir. Bu anlayış doğrultusunda Kitâp, Sünnet, icmâ-i ümmet, kıyas-ı fukahâya ters düşen her türlü söz, fiil ve düşüncelerden uzağız. Duamız, Efendimiz (s.a.v.) duası gibi olsun. O'na her hal ve durumda uymaya çalışalım. Zira O’na uyanlar,onu sevenler kurtuluyor.
    “Ey iman edenler! Allah’a ve Resulüne itaat edin. (Kur’an nasihatlarını) dinlediğiniz halde, Peygamberin emirlerinden yüz çevirmeyin.” (Enfal suresi 20)
    “Ey iman edenler! Allah’a iman edin. Peygambere itaat edin. İşlerinizi boşa çıkarmayın” (Muhammed suresi 33)
    “(Resulüm) De ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyunuz ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah son derece bağışlayıcı ve esirgeyicidir.
    De ki:Allah’a ve Resulüne itaat edin. Eğer yüz çevirirse bilsinler ki Allah kâfirleri sevmez.” (Âl-i İmrân suresi 31-32)
    “Kim, Allah’a ve Resulüne itaat ederse işte onlar, Allah’ın kendilerine lütuflarda bulunduğu peygamberler, sıddîklar, şehitler, salih kişilerle beraberdir. Bunlar ne güzel arkadaştır.” (Nisa suresi, 69)
    “Peygamber size ne verdiyse onu alın, size ne yasakladıysa ondan da sakının. Allah’tan korkun. Çünkü Allah’ın azabı çetindir.” (Haşr suresi 7)
    "Ey Allah’ım, bana seni zikretmede sonra şükretmede ve sana güzel ibadet etmede yardım et." (Ebu Davud/1522; Nesaî/1302; İbni Huzeyme/751; İbni Hibban/2020; Ahmed, V/245)
    "Dikkat ediniz; ancak Allah’ın zikriyle kalpler mutmain olur, rahat bulur/huzura erer." (Ra'd Suresi 28) 
    “Bilesiniz ki, Allâhʼın dostlarına korku yoktur; onlar üzülmeyecekler de. Onlar, îman edip de takvâya ermiş olanlardır. Dünya hayatında da âhirette de onlara müjde vardır. Allâh’ın sözlerinde asla değişme yoktur. İşte bu, büyük kurtuluşun kendisidir.” (Yûnus 62-64)
    “Allah’ı unutan ve bu yüzden Allah’ın da kendilerine kendilerini unutturduğu kimseler gibi olmayın. İşte onlar fasık kimselerin ta kendileridir.” (Haşr 19)
    ”Bilesiniz ki,Allah’ın dostlarına korku yoktur,Onlar üzülmeyecekler de.” (Yunus Suresi 62)
    Çünkü Gavs-ul Âzam Pir Abdulkâdir-i Geylâni (k.s.) Hazretleri “Benim yolum kıyamete kadar devam edecektir” buyurmuştur.

Hazırlama tarihi: 26 / 01 / 2021
Yazı Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Şeyh Arif Rivegeri (?-1315)
Sonraki: Hz Mehdi Alametleri
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Naksibendi.com.tr

MENZİL ALTIN SiLSiLE
Naksibendi.com.tr

Naksibendi.com.tr

Naksibendi.com.tr

Site İçi Arama
Sepet
Sepetiniz boş.
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

İçerik Rss - İçerikler Rss - Gizlilik Politikası

19.09.2021 Tarihine Kadar Gavsi Sani K. S (menzil Şeyhi) Öglen Namazı ve ikindi Namazın dan Sonra Ziyaret Vermektedir.

 

Not:İlk defa gitmek isteyen ve tekrar tövbe tazelemek isteyenler google arama adresine kasri arifan külliyesi yazdık sonra yol tarifi ile gidebilir ziyaret tarihi ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir